پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه نوعی جراحی زیبایی است که در خانم‌ها جهت بزرگ‌تر کردن سایز سینه‌ها و خوش‌فرم کردن سینه‌هایشان استفاده می‌شود و امروزه  در بین خانم‌ها از محبوبت بالایی برخوردار است و برای رسیدن به اندام ایده آلشان از آن استفاده می‌کنند.

 

پروتز سینه

 

انواع مختلف پروتز سینه

پروتز سینه در حالا کلی  به دو دسته آب نمکی و سیلیکونی تقسیم می‌شود.

 

 

پروتز آب نمکی

پروتز آب نمکی گرد است و با محلول  آب‌نمک (سالیم) پرشده است . در صورت پارگی این نوع پروتز ، مایع درون آن خارج می‌شود و جذب بدن می‌شود اما برای بدن مشکلی ایجاد نمی‌کند .اما نباید از این نوع پروتز در جوانان کوچک‌تر از ۱۸ سال استفاده شود.

 

پروتزسیلیکونی

شکل پروتز سیلیکونی هم مانند پروتز آب نمکی گرد می‌باشد  اما درون آن را با ژل چسبنده‌ پرکرده‌اند و شکل زیباتر و طبیعی‌تری  دارد . در صورتی‌ که پروتز سیلیکونی پاره شود جذب بدن نمی‌شود و ممکن است مشکلاتی را برای بدن ایجاد کند . جوانان کوچک‌تر از ۲۲ سال نباید از این نوع پروتز استفاده کنند.

 

کاندیدای مناسب پروتز سینه

 

کاندیدای مناسب برای عمل پروتز سینه

کسی که قصد انجام عمل پروتز دارد باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشد .افرادی که قصد انجام عمل پروتز دارند باید توصیه‌های پزشک قبل و بعد از انجام عمل را انجام رهند تا نتیجه عمل آنان رضایت‌بخش باشد و دوره نقاهت هم در زمان کمتری سپری شود .این عمل به خانم‌های سیگاری توصیه نمی‌شود چرا که پوست آنان در اثر سیگار کشیدن خاصیت ارتجاعی خود را از دست‌داده است.

 

 

 

اقدامات قبل از عمل  پروتز سینه

 

بیمار باید قبل از انجام عمل پروتز  ،پزشک را در جریان سابقه پزشکی و داروهای مصرفی خود بگذارد چون ممکن است دارویی که بیمار مصرف می‌کند بر روند بهبودی  پس از عمل پروتز سینه تأثیر بدی بگذارد.گاهی ممکن است  پزشک به بیمار توصیه کند که مصرف برخی از این داروها را موقتاً متوقف کند.بیمار باید مصرف  آسپرین، فراورده‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی را ۱۰ روز قبل عمل پروتز  متوقف کند. پزشک قبل از عمل پروتز سینه شرایط جسمی بیمار را با دقت بررسی می‌کند و با ارزیابی بدن او ماموگرافی و آزمایش‌های لازم را برای او تجویز می‌کند.

 

 

 

مشاوره بیمار با جراح پروتز سینه قبل از عمل

قبل عمل پروتز بیمار و جراح جلسه مشاوره‌ای خواهند داشت و در این جلسه پزشک در مورد نوع پروتز سینه ، نحوه انجام عمل پروتز سینه  و نوع برش سینه و  … توضیحاتی به بیمار خواهد داد.

 

اقدامات قبل از عمل پروتز سینه

برای جاگذاری پروتز درون سینه بیمار ، برش‌هایی را در زیر بغل، هاله دور سینه (بافت اطراف نوک پستان) یا چین زیر سینه ایجاد می‌کنند.پس از ایجاد برش ، پروتز از بالا یا پایین عضله دیواره قفسه سینه توسط جراح وارد سینه بیمار می‌شود و در مرحله بعد برش ایجادشده توسط بخیه بسته می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *