متخصص ارتودنسی کودکان در کرج

متخصص ارتودنسی کودکان در کرج

متخصص ارتودنسی کودکان در کرج ، سن توصیه شده براى ویزیت و مشاوره کودک را حدود ٧ سالگى بیان مى کنند. در این سن معمولاً دندان هاى شیرى کودک در حال افتادن و تغییر به دندان هاى دائمى است. دندان هایى که در موقعیت هاى بد قرار مى گیرند ممکن است بر نحوه جویدن کودک تأثیر گذاشته و در نتیجه سبب رشد نامناسب و نامتقارن فک و صورت شوند.

تشخیص زودهنگام و در نتیجه مداخله(در صورت نیاز) اغلب مانع از ایجاد مشکل شده و در بعضى موارد حتى ممکن است نیاز به درمان با براکت هاى ارتودنسى و یا جراحى در سنین بالا را از بین ببرد. بنابراین واضح است که فرصت مداخله بسیار کوتاه مى باشد و تا حد بسیار زیادى به آگاهى والدین بستگى دارد.

 

Children's orthodontist in Karaj

 

از جمله ناهنجاری هایی که در سنین پایین و اطفال توسط متخصص ارتودنسی کودکان در کرج قابل درمان و کنترل هستند عبارتند از :

– جلو بودن فک پایین یا عقب بودن فک بالا در ارتودنسی کودکان:

بهترین سن درمان این ناهنجاری زیر ۸ سال و با تکمیل رویش دندان های ثنایای بالا می باشد. البته تا زیر سن ۱۳ سال هم گفته می شود امکان مداخله اصلاح رشد در این زمینه وجود دارد. به طور معمول برای درمان این ناهنجاری از فیس ماسک استفاده می شود.

– عقب بودن فک پایین:

بهترین زمان اصلاح هدایت رشد فک برای درمان این مشکل، یک سال قبل از بلوغ جنسی بیمار می باشد. به طور میانگین این زمان در دختر خانم ها بین ۱۰ تا ۱۱ و در آقا پسرها بین ۱۱ تا ۱۲ سالگی است. برای درمان این ناهنجاری از هدگیر و یا دستگاه فانکشنال کمک گرفته می شود.

 

– تنگی فک بالا در ارتودنسی کودکان:

بهترین سن درمان این ناهنجاری قبل از استخوانی شدن درز میانی فک بالا (قبل از ۱۳ سالگی) است. در بیمارانی که تنفس دهانی دارند بیشتر به چشم می خورد. درمان آن تعریض فک بالا توسط دستگاه های اکسپندر فک نظیر پیچ هایرکس می باشد. به گونه ای که کام از ناحیه درز کامی به خوبی باز شده و تنگی فک بالا برطرف می گردد.

 

 

Children's orthodontist in Kara

 

 

– اپن بایت در ارتودنسی کودکان:

این ناهنجاری می تواند ناشی از مشکل ژنتیکی و یا محیطی (مکیدن انگشت، تنفس دهانی و …) باشد. در دوران کودکی به دلیل رشد سریع فک می توان به کمک پلاک های متحرک خاصی اقدام به کنترل رویش دندان های عقبی و تسهیل رویش دندان های جلویی به منظور بستن فاصله عمودی بین دندان ها نمود.

 

– افتادن زودهنگام دندان شیری در ارتودنسی کودکان:

یکی از شایع ترین دلایل محیطی نامرتب درآمدن دندان های دائمی، کشیدن یا افتادن زودهنگام دندان های شیری است، زیرا دندان های شیری فضای لازم برای رویش دندان های دائمی را نگه می دارند. بهترین درمان در این موارد استفاده پیشگیرانه از فضا نگهدار ارتودنسی می باشد.

بسیارى از کودکان داراى مشکلات و ناهنجارى در دندان ها و فکین خود هستند که بسیارى از این مشکلات جنبه ارثى و بسیارى جنیه محیطى دارند. تشخیص این مشکلات با مراجعه در سنین ٧ سالگى به یک متخصص ارتودنسی کودکان در کرج امکانپذیر است.

Children's orthodontist in Karaj

 

 

 

متخصص ارتودنسی کودکان در کرج با معاینه کودک و بررسى تاریخچه خانوادگى او، سعى در پیدا کردن علت و راه حلى براى رفع مشکل مى کند. برخى از این مشکلات در سنین پائین قابلیت درمان و پیشگیرى دارند و برخى نیازمند درمان پیچیده تر در سنین بالاتر هستند.

 

در صورتى که متخصص ارتودنسی کودکان در کرج بداند کودک را به یک متخصص ارتودنسى ارجاع مى دهد تا اقدامات درمانى لازم براى درمان مشکل کودک را انجام دهد.

بنابراین معمولا والدین برای درمان نامرتبی دندان های کودک خود به دنبال یک متخصص ارتودنسی کودکان در کرج هستند تا با مراجعه به او نتیجه ایده آل و مطلوبی از درمان به دست آورند.

یک متخصص ارتودنسی کودکان در کرج ، پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی و دادن آزمون وارد دوره تخصصی شده و پس از سه سال گذراندن واحدهای عملی و تئوری به عنوان متخصص می تواند فعالیت کند.

 

Children's orthodontist in Karaj

 

 

دکتر متخصص ارتودنسی کودکان در کرج:

دکتر فرناز اسدی ( بهترین متخصص ارتودنسی کودکان در کرج ) با داشتن سال ها تجربه در دندانپزشکی کودکان و نوجوانان می تواند درمانگر مناسبی برای کودکان شما باشد.

مطب متخصص ارتودنسی کودکان در کرج:

یک مطب ارتودنسى  توسط متخصص ارتودنسى کودکان در کرج و کاربلد اداره مى شود و کلینیک مطب متخصص ارتودنسى کودکان در کرج معمولا  یک متخصص ارتودنسى کودکان در کرج است که تجربه کارى مناسبى را اندوخته تا قادر به اداره مطب خود شود؛البته کلینیک ها یا درمانگاه هاى دندانپزشکى نیز متخصصین ارتودنسى مجربى را به کار مى گیرند اما احتمال اینکه متخصص ارتودنسى کودکان در کرج یک مطب ارتودنسى باتجربه تر باشد بیشتر است.

البته بایستى عنوان کنیم که لزوما” یک متخصص ارتودنسى کودکان در کرج یک دکتر ارتودنسى خوب نیست. زمانبر بودن درمان ارتودنسى این مسئله را ایجاب مى کند که متخصص ارتودنسى که درمان را آغاز کرده،آن را به پایان برساند و مشکلى که در این بین وجود دارد ارتباط کلینیک و متخصص ارتودنسى است.به این معنا که هرگونه اختلافى بین مدیریت یک مجموعه کلینیکى و متخصص ارتودنسى کودکان در کرج آن مى تواند موجب سرگردان شدن بیماران شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *