لیپولیز اولترازد

لیپولیز اولترازد برای لاغری

لیپولیز اولترازد:خیلی ها در بدنشان دارای چربی های موضعی مقاومی هستند که حتی با گرفتن رژیم های سرسخت و ورزش هم از بین نمی رود. لیپولیز اولترازد روشی است که برای از بین بردن این چربی های اضافه به شما کمک می کند و سبب خوش اندام شدن شما می شود و می توانید لباس های شیک و برازنده به تن کنید.لاغری با لیپولیز اولترازد ، جذابیت، رضایت از خویشتن و اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد.

لیپولیز اولترازد

در لیپولیز اولترازد از درمان‌های جراحی ایمن و کارآمد استفاده می کنند. قبل از جراحی،پزشک اطلاعات و توصیه‌های لازم را در مورد لیپولیز اولترازد در اختیار بیمار قرار می‌دهد تا بیمار بتواند با آگاهی کامل،لیپولیز اولترازد انجام دهد و به اندام ایده آل و زیبا دست یابد.

لیپولیز اولترازد

لیپولیز اولترازد ،یک نوع عمل پیکرتراشی می باشد که با حداقل تهاجم ، چربی‌های مقاومی مانند چربی‌های اطراف ران، پهلو و غبغب را از بین می برد. لیپولیز اولترازد در مقایسه با لیپوساکشن قدیمی ، چربی‌های مقاوم در برابر رژیم و ورزش را با اثرهای جانبی کمتر به نحو موثری کاهش می‌دهد.چون در لیپولیز اولترازد ،برش کوچکی در ناحیه تحت درمان توسط پزشک ایجاد می شود، سبب می شود روش لیپولیز اولترازد در گروه عمل‌های جراحی جزئی قرار گیرد.

بیمار بلافاصله پس از عمل لیپولیز اولترازد متوجه کاهش وزن و سفت‌تر شدن پوست خود می‌شود، اما نتیجه  نهایی لیپولیز اولترازد ،کم کم و طی چند هفته حاصل می شود، چون طی این مدت، فرایند مداومی در بدن برقرار است که سبب می شود ، ذرات ریز چربی به طور طبیعی از بدن خارج شوند و کلاژن جدید تشکیل شود. در یک جلسه لیپولیز اولترازد ،معمولاً  حدود ۲ کیلوگرم چربی تخلیه می شود و دور ناحیه درمان شده، ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر کاهش می یابد.لیپولیز اولترازد ، تقریبا در همه نقاط بدن که چربی انباشته و مقاوم دارند ،نتایج موفقیت‌آمیزی را به دست آورده است.

لیپولیز اولترازد برای نواحی زیر بیشترین کاربرد را دارد

•    چانه
•    زیر بغل
•    کمر و پشت بدن
•    پهلو
•    باسن
•   لاغر کردن ران(داخلی و خارجی)
•    زانو
•    شکم
•    مچ پا

اولترازد برای ران

مزایای لیپولیز اولترازد در مقایسه با لیپوساکشن به روش قدیمی

  •   مهم ترین مزیتی که لیپولیزاولترازد دارد این است که جراح بر پیکر تراشی و برداشت چربی تسلط کاملی دارد.
  •  ایمنی: لیپولیز اولترازد ایمنی بسیار بالایی دارد و فرد دچار سوختگی نمی شود.
  •  شل نشدن پوست: در لیپوساکشن به روش قدیمی، قسمتی ار بدن که چربی اش تخلیه می شد بعد عمل شل می شد .اما در روش لیپولیز اولترازد جدید به دلیل اینکه فیبروبلاست‌ها را برای تولید کلاژن تحریک می کند ، سبب سفت شدن و محکم شدن پوست پیش از گذشته می شود.
  •  دوران بهبود کوتاه: لیپولیز اولترازد عملی است که حداقل تهاجم را دارد و نیاز به بیهوشی عمومی بیمار نیست. بعد از لیپولیز اولترازد ،بیمار قادر خواهد بود رانندگی کند و پس از یک تا دو روز فعالیت شغلی خود را از سر بگیرد. برای عمل‌های جزئی مرخصی یک روزه کفایت می‌کند، اما بهتر است در صورت امکان چند روز استراحت کرد،چون ممکن درد جزئی هم داشته باشد.
  •  کبود نشدن یا کبودی بسیار ناچیز

مزایای اولترازد

لیپولیز اولترازد مناسب کسانی است که شاخص توده بدنی‌شان نرمال است و اضافه وزنشان قابل توجه نیست و با ورزش منظم و داشتن رژیم غذایی مناسب ، سبک زندگی سالمی دارند  و تمایل دارند لاغری موضعی ای مثل کوچک کردن ران انجام دهند.

بهترین متقاضیان لیپولیز اولترازد

  •  کسانی که سعی کرده‌اند با رژیم، ورزش و روش‌های کاهش وزن توده‌های چربی شان را را از بین ببرند اما موفق نشده اند.
    •    افرادی که در قسمت هایی از بدنشان ، چربی موضعی نامتناسب دارند.
    •    افرادی که دارای انتظارات واقع ‌بینانه بوده و دارای اضافه وزن اندکی هستند.

پیکرتراشی اولترازد

اثر لیپولیز اولترازد بر سلولیت

سلولیت، به چربی ای گفته می شود که دارای دیواره‌های سلولی سخت شده و نوارهای فیبری است و در اطراف سلول‌ها وجود دارد. لیپولیز اولترازد با متلاشی کردن این نوارهای فیبری ،باعث ایجاد فرورفتگی در سلولیت می شود و نابودی چربی های را سبب می شود.

تعداد جلسات درمانی

در لیپولیز اولترازد، درمان هر ناحیه از بدن ،فقط به یک جلسه نیاز دارد .البته تعداد کل جلسات درمان به اندازه و تعداد ناحیه‌های مورد نظر بستگی دارد. جراح بعد از معاینه و ارزیابی ،طی جلسه مشاوره اولیه ،تعداد جلسه‌های لازم را برای اولترازد مشخص می‌کند. حداکثر سه قسمت بدن را می‌شود در یک جلسه و  ظرف تقریباً ۵ ساعت درمان کرد.

آمادگی پیش از عمل

طی جلسه مشاوره،جراح تمام بایدها و نبایدهای دوره آمادگی پیش از انجام اولترازد  را به بیمار می گوید؛ مثلا به بیمار می گوید ،رقیق کننده‌های خون مثل  داروهای ضدالتهاب، امگا ۳ و ۶ و  ویتامین ث را مصرف نکند  تا بدین وسیله از کبودی پس از عمل لیپولیز اولترازد خودداری  شود.

مراقبت‌های پس از عمل

پس از عمل لیپولیز اولترازد،بیمار به یک ساعت یا بیشتر عمل نیاز دارد و سپس می تواند به فعالیت روزانه همیشگی اش مشغول شود.بیمار باید یک الی دو هفته پس از عمل لیپولیز اولترازد ،از فعالیت‌های جسمی سنگین خودداری کند و طبق دستور پزشک از گن‌های مخصوص فشرده کننده در ناحیه درمان شده استفاده نماید.

اگر پس ازعمل لیپولیز اولترازد ،پوست شل شد و افتادگی پیدا کرد،بلافاصله بعد عمل ،با دستگاه آراف نمیس،عمل سفت کردن بافت‌های عمیق را انجام می دهند.ولی اگر افتادگی پوست ،ملایم تا متوسط باشد،برای سفت کردن پوست ،درمراجعات بعدی از رادیوفرکوئنسی استفاده می کنند .معمولا برای کم شدن ورم  در هفته اول بعد عمل لیپولیز اولترازد، داروهای ضدالتهاب و آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز می‌شود.پس از اولترازد

نحوه تاثیرگذاری و انجام عمل

درعمل لیپولیز اولترازد، از انرژی اولتراسونیک (مافوق صوت) جهت  متلاشی کردن چربی اضافی صورت و بدن استفاده می‌شود و سپس چربی های آب شده ، طی فرایندی طبیعی بدن ،از بدن دفع می شوند و یا اینکه پزشک توسط مکش اقدام به خارج کردن چربی ها می کند. البته از مکش نیز جهت خارج کردن حجم‌های زیاد چربی استفاده می شود.

طی عمل لیپولیز اولترازد، پزشک در محل مورد نظر، برش کوچکی در پوست ایجاد می‌کند و سپس کانولای بسیار ظریفی را از پوست رد می‌کند و پروب دستگاه را داخل  کانولا قرار می دهد و سپس متلاشی کردن بافت چربی را شروع می‌کند و  سپس ذرات چربی را یا به کمک دستگاه مکش بسیار ظریف از بدن خارج می کند و یا اینکه  طی فرایندی طبیعی از بدن خارج می‌شود. انجام اولترازد ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد . با توجه به گزینش‌ پذیری اولتراسوند حداقل آسیب به بافت مجاور وارد می‌شود.

آیا پس از لیپوساکشن جای زخم بر روی بدن باقی می‌ماند؟

بله و لی بسیار کوچک می باشد و پزشک هم  بخیه‌ها را طوری می ‌زند که خطوط طبیعی بدن آنها را بپوشاند. در نتیجه این جای زخم‌های نامشخص  و کوچک باعث ناراحتی اکثر بیماران نمی‌شود.

دکتر بیات شهبازی – فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
پروتز سینه – اولترازد

منبع : اولترازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *