جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی نوعی جراحی زیبایی بینی می باشد که مشخصه این نوع بینی پوست بینی نازک و استخوان و غضروف محکمی است.

 

جراحی بینی استخوانی

 

جراحی بینی استخوانی معمولا بهترین نتیجه را برای بیمار در بر دارد.همه ی ما در رابطه با عمل جراحی بینی برای بینی های استخوانی بدون مشکل انجام خواهد شد .بینی که دارای قوز استخوانی و نیز غضروف محکمی است بینی استخوانی یا غضروفی نامیده  می‌شود.

 

ویژگی بینی استخوانی

بینی های استخوانی داری فرم خم ، قوزو شکل منحنی زاویه دار و پوست نازکی هستند، این نوع بینی ها معمولا حاوی پل برآمده ای روی تیغه بینی هستند .

از متداولترین علل انجام جراحی بینی استخوانی حذف و برداشتن پل بینی می باشد.

جراح بینی با تجربه  وحرفه ای باید در مرحله اول عملکرد و کارایی طبیعی بینی را در نظر داشته و با به کاربردن علم زیبایی شناختی تا حد امکان جذابیت و زیبایی بالایی در ظاهر بینی فرد ایجاد نماید.

دلیل بینی استخوانی

بینی استخوانی موجب عدم زیبایی بینی میشود و باعث کاهش اعتماد به نفس فرد میشود در بینی  های استخوانی عواملی مانند  رشد بیش از اندازه غضروف بین و عوامل ژنتیک و  مسائل ارثی تاثیر گذار هستند .

ازعوامل دیگر ایجاد بینی استخوانی ضربه به بینی است ، افرادی که در دوران نوجوانی به بینی شان آسیب رسیده است بافت غضروفی بینی آنها بیش از اندازه رشد می کند وسایز  استخوان روی بینی از حد نرمال بزرگتر می شود. بینی استخوانی و قوز روی بینیموجب به وجود آوردن نارضایتی در بیشتر افراد می  شود وتاثیرات نامطلوبی روی ظاهر بینی آنها  می گذارد.شما  می توانید با یک جراحی بینی استخوانی تاثیرات نامطلوبی که برآمدگی روی بینی بر روی چهره شما گذاشته است را برطرف نماید.

 

روش انجام جراحی  بینی استخوانی

جراحنی با توجه به دو نوع روش جراحی باز یا بسته اقدام به انجام جراحی زیبای بینی می نماید.

 

The result of bone nasal surgery

برش ها با توجه به روش انتخاب شده توسط جراح بینی ایجاد شده سپس پوست را از ساختار بینی جدا کرده و تغییرات مورد نظر را روی بینی  اعمال می نماید.

سپس با بخیه زدن برش ها و پانسمان بینی جراحی بینی را پایان می دهد.

جراحی  بینی استخوانی به روش بسته

جراحی بینی استخوانی  به روش بسته مدت‌هاست که بسیاری از جراحان پلاستیک از این روش استفاده میکنند. در روش جراحی بینی به روش بسته برش پوستی همه ی  برش‌ها در  داخل بینی  انجام می‌شود. از مزیت های  این روش عدم وجود برش برروی  پوست میباشد  ولی در این روش جراح دید مستقیمی به ساختار داخلی بینی ندارد.

 

جراحی بینی استخوانی  به روش باز

جراحی بینی استخوانی به روش باز از دیگر روش های جراحی بینی  است. در روش جراحی بینی به روش باز، پوست روی بینی کاملاً به بالا رانده شده و جراح شما دید مستقیمی به بینی شما دارد . این روش به برش پوستی نیاز دارد و تورم بعد از آن نسبت به روش بسته بیشتر است . ولی جراح دید مستقیمی درحین جراحی به بینی شما دارد که در نتیجه ی جراحی تاثیر به سزایی دارد انتخاب هر یک از روش های جراحی بینی بستگی به نظر جراح بینی و بعد از آن سلیقه بیمار دارد.

 

مدت زمان لازم برای جراحی  بینی استخوانی 

زمان مورد نیاز برای جراحی بینی استخوانی  بسته به تغییراتی که در بینی انجام می شود است ، معمولا مدت زمان جراحی بینی بین یک الی سه ساعت است ، پس از جراحی بینی شخص نیاز به بستری ندارد و  مرخص خواهد شد.

 

معایب معمول قابل اصلاح با جراحی بینی استخوانی

برطرف نمودن  انحراف بینی

درمان شکستگی بینی

برطرف کردن قوز روی بینی

برطرف کردن انحرافات موجود در استخوان بینی

برطرف کردن پلیپ یا گرفتگی بینی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

بینی هایی که پوست نازک طوری که غضروف و استخوان قابل رویت می باشد و استخوان و بافت غضروفی محکمی دارند را بینی استخوانی یا غضروفی می نامند، که نتیجه جراحی مطلوبی را می توان در این نوع از بینی ها مشاهده کرد.

نوع دیگر بینی های گوشتی میباشند  که ضخامت پوست بینی بالایی دارند و دارای غضروف ضعیف و غیر محکمی هستند و برای ایجاد نتیجه مطلوب باید جراح بینی خوب و با تجربه ای در زمینه جراحی های بینی گوشتی انتخاب کرد.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

نتیجه جراحی بینی استخوانی با تغییرات چشمگیری همراه است و نوع پوست از عوامل موثراست که در نتیجه جراحی موثر خواهد بود.

نتیجه عمل بینی استخوانی

 

نتیجه عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی بهتر خواهد بود به دلیل اینکه پوست بینی نازکی دارند تغییرات انجام شده روی ساختار و بافت بینی قابل رویت میباشد و بلافاصله پوست با خاصیت ارتجاعی که دارد به پوست زیرین می چسبد و فرم بینی برای فرد قابل رویت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *