ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه در جراحی پروتز سینه مهم است و می توان گفت چیزهایی است که جراح پروتز سینه باید قبل ازجراحی پروتز سینه به آن توجه کند. جراح باید به ایمنی پروتز سینه با توجه به نوع پروتز سینه اهمیت بدهد .البته انواع پروتز سینه خیلی با هم متفاوت نیست و پروتز سیلیکون و پروتز سالین تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند اما هر کدام از این پروتزها جنبه های مثبت و منفی خود را دارند .

 

ایمنی پروتز سینه در هردو نوع پروتز سینه ممکن است به خطر بیفتد .به عنوان مثال خطر پارگی پروتز سینه در هر دو مدل وجود دارد یا مثلا این امکان نیزهست ایمنی پروتز سینه به دلیل خطای جراحی ،افتادن ویا حتی به دلیل فشاربیش اندازه به سینه هنگام انجام ماموگرافی به خطر بیفتد .
البته به این نکته توجه داشته باشید که پارگی هر دو نوع پروتز سینه که ممکن است اتفاق بیفتد متفاوت است به همین دلیل ایمنی پروتز سینه در دومدل پروتز سینه سیلیکونی و سالینی با یکدیگر متفاوت است .

 

ایمنی پروتز سینه درمدل پروتز سالینی

ایمنی پروتز سینه در مدل پروتز سینه سالینی ممکن است به خطر بیفتد اما خیلی نگران کننده نیست مثلا پارگی در پروتز سینه سالینی به راحتی تشخیص داده می شود وایمنی پروتز سینه در این نوع پروتزبا پارگی خیلی به خطر نمی افتد و درهنگام پارگی پروتز سینه تنها مایع درون پروتز خالی می شود شکل پستان تغییر می کند اما از آنجایی که مواد پر کننده پروتز سینه سالینی آب نمک است، وقتی مایع درونش به دلیل پارگی خالی می شود به راحتی جذب بدن می شود و می توان گفت ایمنی پروتز سینه سالینی نسبت به دیگر پروتزهای سینه بهتر است.

 

ایمنی پروتز سینه در مدل پروتزسیلیکونی

ایمنی پروتز سینه در مدل پروتز سینه سیلیکونی به راحتی قابل تشخیص نیست و تشخیص پارگی پروتز سینه سیلیکونی تا حدی مشکل است وایمنی پروتز سینه دراین نوع پروتز بیسار مهم است و باید به ایمنی پروتز سینه توجه کرد. زیرا اگردر پروتزسینه سیلیکونی پارگی ایجاد شود وسیلیکون درون پروتز تخلیه شود. ماده درون پروتز در بدن باقی می ماند و دربعضی مواقع به خارج ازسینه و گاهی به داخل گره های لنفاوی نیزنفوذ می کند بنابراین می توان گفت ایمنی پروتز سینه سیلیکونی نسبت به دیگر جهات کمتر می باشد .البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که پارگی در پروتز سینه سیلیکونی به ندرت اتفاق می افتد.

اگر پروتزسینه سیلیکونی پاره شود به احتمال خیلی زیاد ایمنی پروتز سینه به خطر می افتد و پزشک به شما توصیه خواهد کرد که این پروتز را از بدن خود خارج کنید.می توان گفت در پروتز سیلیکونی فرد متوجه پارگی پروتز سینه نخواهد شد یعنی اینکه در حالت عادی بیمار وپزشک متوجه پارگی نمی شوند و این نوع پارکی با MRI تشخیص داده می شود.به همین دلیل برای ایمنی پروتز سینه بعد ازاینکه پروتز سیلیکون در داخل سینه قرار گرفت . حتماهرسه سال یک بارMRI انجام دهند. البته به این نکته توجه کنید که به احتمال زیاد بیمه هزینه ام آر ای پروتز سینه را پرداخت نخواهد کرد

 

انجام پروتز سینه وایمنی پروتز سینه

انجام پروتز سینه کار آسانی نیست چون برای این کار خیلی موارد را باید در نظر گرفت وسنجید. یکی از این مواردی که در پروتز سینه باید به آن توجه کرد ایمنی پروتز سینه است .البته بیشتر خانم هایی که پروتز سینه انجام می دهند ازانجام آن رضایت کامل دارند. خیلی از خانم ها برای انجام پروتز سینه در دراز مدت دچار نگرانی برای سلامتی خودهستند .

در انجام پروتز سینه مهم ترین کاری که شما باید انجام دهید این است که فرد باید انتظارات واقع بینانه نسبت به جراحی پروتز سینه داشته باشد. همچنین برای انجام پروتز سینه باید پزشکی را انتخاب کنید کهمهارت وتجربه کافی را در این زمینه داشته باشد. قبل از عمل با پزشک خود درباره خواسته خود صحبت کنید و نظر او را در مورد بهترین و بدترین حالات ممکن جراحی جویا شوید.چون هر چه بیشتر در مورد ایمنی پروتز سینه اطلاعات کسب کنید بهتر می توانید برای انجام پروتزسینه تصمیم گیری کنید.

 

بهترین سن برای انجام پروتز سینه

بهترین سن انجام پروتز سینه ، سن۱۸ تا ۵۰ سالگی است . خانم‌هایی که سنشان کمتراز ۱۸سال است نمیای توانند این عمل را انجام دهندزیرا در این افراد رشد سینه ها کامل نشده است حتی ممکن است در برخی خانم ها تا بیست سالگی نیز رشد سینه ها کامل نشود.انجام پروتز سینه بعد از رشد کامل سینه ها ، به پزشک کمک می‌کند که سایز مناسبی را برای پروتز سینه انتخاب کند چرا که انتخاب سایز و شکل پروتز سینه برای سینه های در حال رشد کار دشواری می باشد و ایمنی پروتز سینه را به خطر می اندازد.

خانم های که می خواهند سایزسینه خود را تغییر دهند معمولا در بین ۲۰ تا ۳۵ سال می باشند.به طور کلی بهتر است کسانی که می خواهند این عمل را انجام دهند زمانی عمل پروتز سینه را انجام دهند که قصد ندارند در آینده بچه دار شوند.چون دردوران بارداری و شیردهی سینه ها دچار تغییر می شوند و ایمنی پروتز سینه به خطر می افتد .پس می توان نتیجه گرفت بهترین سن برای بزرگ کردن سینه ها سنین بین ۳۵ تا ۵۰ سالگی است.

 

http://sarms.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *